Ana Sayfa
2018-06-12 03:56:34 ( 298 izlenme )
Reklamlar

CHP'de Muharrem İnce krizi! Eski vekil isyan etti

CHP'de Muharrem İnce krizi! Eski vekil isyan etti

Eski CHP Milletvekili Yılmaz Ateş, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin partinin adını ve bayrağını kullanmama stratejisinin yanlış olduğunu söyledi.
Eski CHP Milletvekili Yılmaz Ateş, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin partinin adını ve bayrağını kullanmama stratejisinin yanlış olduğunu söyleyerek eleştirdi. Ateş, bu yanlıştan geri dönülmesini istedi, “CHP, kampanyanın kalan kısmında, Atatürk’ün fotoğrafını devlet dairelerinden indirmeye kalkan çevrelere inat, iki bayrağıyla miting alanlarına çıkmalıdır. Gömlek değiştirenlere özenmenin bir anlamı yok” dedi.

Ateş dün yaptığı yazılı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimlerde miting yapmama, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin de partinin adını ve bayrağını kullanmama üzerine kurulu seçim stratejisini eleştirdi.

Siyaset ve CHP tarihinde bir ilk yaşandığını belirten Ateş, “CHP Genel Başkanı miting yapmıyor. Cumhurbaşkanı adayı parti adı ve bayrağını kullanmıyor. Kamuoyuna sunulan gerekçe: ‘Tarafsız, herkesin Cumhurbaşkanı olmak’” dedi.

CHP BAYRAĞI ENGEL OLARAK GÖRÜLMEMELİ

Parlamenter sistemi kuran CHP’nin, bu sistemi ortadan kaldıracak Cumhurbaşkanlığı seçimine bir anlamda parti olarak katılmadığına dikkat çeken Ateş, “2014’te kendi değerleri ile örtüşmeyen bir ‘çatı aday’la girdiği seçimin yarattığı travma ortada iken, şimdi de parti amblemi, bayrağı kullanılmıyor. CHP bayrağı oy almaya da, hakkıyla görev yapmaya da engel olarak görülmemelidir” görüşünü savundu


Yeni akit gazetesi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aman dikkat ! Bu da dolandırıcının yeni projesi: Emeklilere büyük müjde RESİMDEKİ HATAYI ÇOK AZ KİŞİ FARK EDİYOR! "İnşallah İbrahim Kalın olmaz!"