Ana Sayfa
2018-07-17 07:39:44 ( 214 izlenme )
Reklamlar

Casusluk iddiasıyla gözaltına alındı

Casusluk iddiasıyla  gözaltına alındı

Rus kadın casusluk iddiasıyla ABD'de gözaltına alındı
ABD Adalet Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, başkent Washington'da yaşayan Maria Butina isimli 29 yaşındaki bir Rus kadın casusluk iddiasıyla gözaltına alındı.
Rus kadın casusluk iddiasıyla ABD'de gözaltına alındı
Adının Maria Butina olduğu öğrenilen kadının, Amerikan Üniversitesi'nde öğrenci olduğu iddia ediliyor. ABD Adalet Bakanlığı'nın, Butina'yı Rusya'ya karşı getirilen yaptırımlarla ilgili bilgi sızdırmakla itham ettiği öğrenilirken, Butina'ya henüz kimliği belirlenemeyen iki ABD vatandaşının da yardım ettiği iddia edildi.

Butina'nın pazar günü gözaltına alındığı ancak duyuru için pazartesi gününün beklendiği belirtildi.

Maria Butina'nın, Rus silah taşıma hakkı organizasyonunun da kurucularından olduğu ve ayrıca New York ve Washington'da bazı ABD'li politikacılarla Rus devlet yetkililerini bir araya getirmek için çeşitli buluşmalar ayarladığı iddia edildi.

'ESKİ MERKEZ BANKASI BAŞKANI İLE FOTOĞRAFLARI VAR' İDDİASI

Ayrıca Reuters'da yer alan bir başka iddiaya göre, gözaltına alınan kadının Facebook hesabında, eski Rus Merkez Bankası Başkanı Alexander Torshin ile fotoğrafları olduğu belirtildi.


YENİ AKİT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Muharrem İnce'den görevli memura ağır küfürler Esed'i öldürürüz Damperin altında feci şekilde can verdi Adnan Oktar'ın ses kaydı ortaya çıktı! Kızları ağına böyle düşürüyordu