Ana Sayfa
26 Nisan 2019 ( 200 izlenme )
Reklamlar

Canan Kaftancıoğlu itiraf etti:

Canan Kaftancıoğlu itiraf etti: 

HDP ve Demirtaş ile omuz omuzayız
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı övdü. Aynı zamanda Kaftancıoğlu, “Kürdistan’da kazanıp Batı’da AKP’ye kaybettireceğiz” diyen HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’ye destek çıkıp, “Bu bence gayet anlaşılır, gayet makul ki bana sorarsanız da olması gereken bir şey.” dedi, omuz omuza mücadele ettiklerini söyledi.
 

Canan Kaftancıoğlu itiraf etti: HDP ve Demirtaş ile omuz omuzayız

“Domuzcu” Canan’dan skandal 23 Nisan mesajı!


Kaftancıoğlu mazbata sonrası 'Gezi kalkışması'na selam çaktı!

Demirtaş açıklaması: Çok değerli bir çağrı
HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde yaptığı sandığa gitme çağrısını yorumlayan Kaftancıoğlu, “Çok kıymetli bir çağrı. Kişisel olarak, HDP seçmeni üzerinde oldukça etkili olduğunu düşünüyorum.” dedi.

“HDP ile omuz omuza mücadele ettik”
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin, “Kürdistan’da kazanıp Batı’da AKP’ye kaybettireceğiz” yönündeki skandal açıklamasını da kendince değerlendiren Kaftancıoğlu şunları söyledi:

“Orada da HDP'li yetkililerin çağrısı neydi? ‘Biz Doğu ve Güneydoğu'da aday çıkaracağız, adaylarımızı destekleyeceğiz, Batı bölgelerinde ise, faşizme karşı’, cümle tam öyle değil ama ben anladığım şekilde ifade edeyim, ‘demokrasi için ve iktidara kaybettirmek için' davranacağız’

Bu bence gayet anlaşılır, gayet makul ki bana sorarsanız da olması gereken bir şey. Yıllardır, sokaklarda hep söylediğimiz bir slogan vardır, bu defa faşizme karşı omuz omuza mücadele ettik, bütün faşizmin karşısında duran yapılarla birlikte.”

yeni akit

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son dakika... Yüz binlerce Suriyeli ülkesine dönebilir! Dünya diken üstünde: Açık açık tehdit etti Şaka Değil Gerçek İŞTE ÖRGÜTÜN GERÇEK YÜZÜ