Ana Sayfa
19 Şubat 2019 ( 744 izlenme )
Reklamlar

BUZLUĞA DEMİR PARA KOYMAK HAYAT KURTARIYOR

BUZLUĞA DEMİR PARA KOYMAK HAYAT KURTARIYORDiyelim ki, uzun süreli bir tatile çıkacaksınız ve evde olmayacaksınız; fakat evde yiyecekleriniz var ve onları atmak istemiyorsunuz. Çözüm şu: buzluğa bozuk para koymak!

Buzluğun İçine Bozuk Para Koymak Ne İşe Yarar?
En iyi çözüm tabi ki buzluk! Eğer yiyecekleri buzdolabının buzluk kısmına ya da derin dondurucuya atarsanız, döndüğünüzde ilk günkü gibi taze yiyebilirsiniz.

Buzluğun İçine Bozuk Para Koymak Ne İşe Yarar?
Peki, dondurma işleminin sağlıklı bir şekilde gerçekleşip gerçekleşmemiş olduğundan nasıl emin olabilirsiniz? Tabi ki, tek bir demir parayla!

Buzluğun İçine Bozuk Para Koymak Ne İşe Yarar?
Bir bardağın içerisine su doldurun ve buzluğa koyun. Bardaktaki su donduktan sonra üzerine bir tane demir para yerleştirin ve buzluğu kapatın. Döndüğünüzde para hala donmuş suyun üzerindeyse, yiyecekleriniz sağlıklı demektir.

Buzluğun İçine Bozuk Para Koymak Ne İşe Yarar?
Para, bardağın dibine çökmüş ise o yiyecekleri sakın yemeyin. Bu, buzdolabınızın yiyecekleri yeterince soğutamadığını ve yiyecekleri koruyan buzun eridiğini gösterir. Demir parayı ne kadar dipte bulursanız, yiyeceklerinin bakterilenmiş ya da çürümüş olma riski artacaktır. Küçük ve sade bir hareket bile önemli şeyleri anlamak için ne kadar etkili, öyle değil mi? Böyle faydalı bilgilerle karşınıza çıkmaya devam edeceğiz, siz de bizi takip etmeye devam edin

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İYİ Parti il başkanı 'Cumhur İttifakı' dedi! Öldü sanıp mezarını kazdılar ama... İş Güvenliği Konusunu Çok Yanlış Anlamış 15 Değişik Kişilik Ortalık karıştı! Bu ihbar CHP'nin başını yakacak