Ana Sayfa
10 Temmuz 2018 ( 723 izlenme )
Reklamlar

BUZDOLABINA BULAŞIK SÜNGERİ KOYARSANIZ

BUZDOLABINA BULAŞIK SÜNGERİ KOYARSANIZ

Bulaşık süngerinin farklı kullanım alanları 
 
Bulaşık süngerini sadece mermer tezgahı temizlemek için mi kullanıyorsunuz? Bu haberden sonra fikriniz değişecek... İşte sizlere bulaşık süngerinin farklı kullanım alanları...

Bulaşık süngeri mutfağın olmazsa olmazlarındandır. Genellikle bulaşık yıkamak ve temizlik yapmak için kullanılan bulaşık süngerlerini birçok pratik iş için kullanabilirsiniz. 

İşte bulaşık süngerlerini kullanabileceğiniz alanlar:

Buzdolabınızda oluşan kötü kokuları engellemek için, nemli bulaşık süngerinin üzerine biraz karbonat döküp buzdolabının bir köşesine yerleştirin. Kötü kokuların yok olduğunu göreceksiniz. 
 
Sebzelerin bulunduğu bölüme temiz bir sünger yerleştirin. Sünger suyu çekecek ve sebzelerin ömrü uzayacaktır. Ara ara süngeri kontrol edin ıslak süngeri değiştirin.

Tüylenmiş giysilerinizi hafif nemli süngerle temizlerseniz üzerinde bulunan tüylerden kurtulabilirsiniz. Aynı işlemi halı, kilim gibi eşyalarınız için de uygulayabilirsiniz.Dalgalı saçlar istiyorsanız bugidi yerine bulaşık süngeri kullanabilirsiniz. Saçınızı bugidiye sarar gibi süngere sarabilirsiniz. 

Bir kabın içine sünger yerleştirin ve içine aseton dökün. Tırnaklarınızdaki ojeleri daha kolay çıkarabilirsiniz. Tırnaklarınızı süngere sokup çıkardıkça ojeler çabucak silinecektir.

YASEMİN COM SİTESİ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son iki gün! Borcunu ödeyen emekli olabiliyor Müttefik değil açık düşman Detayı Fark Etti Doktorlar almaya cesaret edemedi! Tam 26 yıl böyle yaşadı