Ana Sayfa
17 Temmuz 2018 ( 1017 izlenme )
Reklamlar

BORCU OLANLAR DİKKAT

BORCU OLANLAR DİKKAT

Albayrak'tan vergi borçları ile ilgili flaş açıklama!
AA | 


Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Yeni bir yapılandırma ya da borç ötelemesi gibi değerlendirme orta vadeli projeksiyonlarımızda yer almamaktadır." dedi.

Albayrak'tan vergi borçları ile ilgili flaş açıklama!
Albayrak, yaptığı yazılı açıklamada, yeni dönem ekonomi politikaları kapsamında, maliye politikalarının, enflasyonla mücadeleye katkı vererek dengeli büyümeyi destekleyecek şekilde tasarlanacağını kamuoyu ile paylaştıklarını anımsattı. Bu kapsamda bütçe harcamalarında etkin kontrol, verimliliğin artırılması ve hedeflerle uyumu amaçladıklarını aktaran Albayrak, özellikle bütçe disiplininden taviz verilmeyeceğini belirtti.

Maliye politikaları kapsamında tüm mükellefler için öngörülebilirliğin sağlanması açısından bu açıklamayı yaptıklarına dikkati çeken Albayrak, halihazırda 7143 sayılı Kanun kapsamında yeniden yapılandırma başvurularının devam ettiğini vurguladı. Albayrak, şunları kaydetti:
 
"Bu kanun ile kesinleşmiş vergi ve diğer borçlara ödeme kolaylıkları, geçmiş dönemlere ilişkin matrah ve vergi artırımında bulunan mükelleflere  ayrıcalıklar, beyan edilmemiş veya eksik beyan edilmiş gelir ve kazançların zam  ve faizsiz pişmanlıkla beyan edilmesi gibi imkanlar getirilmiştir. Yapılandırılan  alacakların ilk taksit ödeme süresi içinde peşin ödenmesi halinde hesaplanan YİÜFE tutarından yüzde 90 indirim yapılmaktadır.
 
Hazine ve Maliye Bakanlığı olarak, yeni bir yapılandırma ya da bu kapsamda borç ötelemesi gibi bir değerlendirme orta vadeli projeksiyonlarımızda  yer almamaktadır. 7143 sayılı Kanun kapsamında yeniden yapılandırma  başvurularının 31 Temmuz 2018'de sona erecek olduğunu bir kez daha hatırlatmak ve mükelleflerimizin bu yapılandırmadan yararlanmaları için son fırsat olduğunu belirtmek isterim."


GAZETE VATAN

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

10 Bin 500 Bekçi Alımı İnsanların Malına Böyle Göz Dikiyorlar.. Binlerce İnsanı Dolandırdılar.. Sakın Ha.. Çok önemli açıklamalar 14 YAŞINDAKİ KIZA DEHŞETİ YAŞATTILAR