Ana Sayfa
2018-07-17 02:40:46 ( 77 izlenme )
Reklamlar

Bir Hafta Boyunca Soğan Suyu İcerseniz.. her derde deva

Bir Hafta Boyunca Soğan Suyu İcerseniz.. her derde deva


Her derde deva olarak bilinen soğanın suyunu bir hafta boyunca düzenli içerseniz vücudunuzda ne gibi olumlu etkilerin olabileceğini hiç düşündünüz mü? Peki, soğan suyunun ne gibi faydaları vardır? Sizler için bu soruların yanıtlarını araştırdık. İşte bir hafta boyunca soğan suyu tüketmenin faydaları...

A, B6, B-Kompleks, C vitaminleri, demir, folik ve potasyum açısından zengin olan soğanbirçok hastalığın semptomlarını önler. Uzmanlar düzenli tüketilen soğanın vücudumuzu zararlıbakterilere karşı koruduğu gibi vücudumuzda bulunan zararlı hücrelerin sayısın da azaltığını vurguluyor.

İŞTE BİR HAFTA BOYUNCA SOĞAN SUYU TÜKETMENİN FAYDALARI

Kozmetik ürünlerin, ilaçların ve çevresel faktörlerin neden olduğu saç dökülmesini ve saç kıran hastalığını önler. İçerdiği B6 minareli saç dersinin hasara uğramış hücrelerini yeniler. Saç hacmini güçlendirerek ışıl ışıl bir görünüm kazanmasını sağlar.

Güçlü antioksidan ve antibakteriyel maddelere sahip soğan, vücudumuzda oluşma ihtimali olan enfeksiyon bakterilerinin neden olduğu üst solunum yolu hastalıklarının riskini azaltır.

İçerisinde bulunan selenyum minareli bağışıklık sistemini güçlendirerek, kanser hücrelerine karşı savaşmasını destekler. Aynı zamanda alerjik durumların yaşanma olasılığını engeller.

Bir hafta boyunca düzenli tüketilen soğan suyu, karaciğerdeki yağ oranını azaltır. Böylece akne ve yağlı sivilcelerin oluşmasını önler. Aynı zamanda cildin alt katmanında bulunan dermis tabakasındaki gözenekleri temizleyerek cildin nefes almasını sağlar.

Yapılan araştırmalarda soğan suyunun kan basıncını dengelediğinden; damarı sertleşmesi, kalp rahatsızlıkları ve yüksek tansiyon gibi hastalıklarına yakalanma riskini aza indirdiği gözlenmiştir.

Soğanın içerisinde bulunan GPCS adı verilen madde kemiğin daha güçlü olmasını sağlar. Bu yüzden gelişim çağındaki çocukların, hamile kadınların ve yaşlıların düzenli tüketmesi gerekir. Ayrıca yapılan araştırmalarda soğan suyunun, kemik kırılmasını onarmada da yüzde 70 destek olduğu tespit edilmiştir.

Bazı kadınlarda adet sancıları oldukça yoğun geçer, bazılarında ise bir takımsağlıksorunlarından dolayı adeti gecikir. Düzenli tüketilen soğan suyu bu iki sorununda yaşanma olasılığını azaltır.Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Leyla’nın babasından FLAŞ açıklama: Kızımın katilini gördüm Bahçeli’den flaş İYİ Parti açıklaması: Son dakika... Irak saldırıya başladı! ALÇAK ARAP EMİRLİKLERİ KRALI GÖZÜ DÖNÜNCE TÜRKİYE’Yİ KARIŞTIRMAK İÇİN BAKIN NE YAPMIŞ? GÖRÜN BU ALÇAĞI!