Ana Sayfa
2019-03-14 05:12:15 ( 112 izlenme )
Reklamlar

Bir hafta boyunca mandalina yerseniz ne olur?

Bir hafta boyunca mandalina yerseniz ne olur? 
 
Sonbaharın gelmesi ile manav tezgahlarında yerini almaya başlayan mandalinanın soğuk algınlığına birebir faydası olduğunu biliyor muydunuz? Sizler için vitamin deposu olan mandalinanın inanılmaz faydalarını araştırdık. Peki, mandalinanın diğer faydaları nelerdir? İşte mandalina meyvesine dair bilinmeyen her şey...

C vitamini bakımından zengin olan mandalinayı uzmanlar bir hafta boyunca düzenli tüketildiğinde kış hastalıklarına yakalanma riskinin azalttığını vurguluyor. İçerdiği vitamin ve mineraller bakımından da oldukça zengin olan bu meyve gün boyun vücudun dinç kalmasına yardımcı olur.

İŞTE BİR HAFTA MANDALİNA TÜKETMENİN SONUÇLARI


 
- Yağlı ve karbonhidratlı yiyeceklerden kana karışan zararlı mikroorganizmaları idrar yolu ile vücuttan atar. İçerdiği yaralı asit maddeleri sayesinde yemek borusu, mide ve bağırsakların kansere yakalanma riskini azaltır.

- Uçucu yağ asitleri kolesterol seviyesini dengede tutar.

- Mevsim geçişlerinde vücudun değişen ısı dengesi ile ortaya çıkan hastalıkların riskini azaltır. Ayrıca hastalığa yakalanan kişilerin daha hızlı iyileşmesini sağlar.

- Sonbahar aylarında akşam yemeklerinden sonra düzenli tüketildiğinde uykusuzluğa iyi gelir.

- İçerdiği yatıştırıcı maddeler sayesinde sinir sistemindeki deforme olmuş hücreleri yeniler. 

- Uzmanlar, mandalinanın kabuklarının kaynatılıp içildiğinde boğaz enfeksiyonlarını azaltığını da vurguluyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a açık tehdit! Sarhoş ve Müezzin Kabartma Tozunun Hiç Bilmediğiniz 9 Marifeti Maduro'dan dikkat çeken sözler: Türkiye'ye teşekkür ediyorum