Ana Sayfa
10 Haziran 2019 ( 821 izlenme )
Reklamlar

Beş çeşit evlat vardır

Beş çeşit evlat vardır 
Bu hayatta anne ve babaların en değer verdikleri evlatlarıdır. Evlatlarının hayırlı olması için ellerinden gelen her şeyi yaparlar.Bu hayatta anne ve babaların en değer verdikleri evlatlarıdır. Evlatlarının hayırlı olması için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Bu yazımızda evlatlar 5’e ayrılmış ve özelliklerine göre sıralanmış.

1) Anne ve babasına asi olan, hayırsız evlat. Bütün ebeveynlerin en büyük endişesi ve korkusudur. Gözünden sakındığı evladının asi olmasıen büyük imtihanlarındandır.

2) Anne ve babasına asi değildir fakat anne ve babasının dediklerini zorla istemeye istemeye yaparlar. Gönül rızasıyla yapılmayan işin sevabı da az olur veya hiç olmaz.

3) Anne ve babasının dediklerini yapar fakat sonra bu yaptığını onların başına kalkar. Bağırır, çağırır ve anne, babasına eziyet eder. Bunun günahı çoktur, ahirette hesabı çetin olur.

4) Anne ve babasının dediklerini bütün gücüyle, içinden gelerek yerine getirmeye çalışır. Anne ve babasını Cennetin anahtarı gibi görür. Onlara öf bile demez. Böyle hayırlı evlatların karşılığı ahirette inşallah çok iyi olacaktır.

5) Anne ve babası nasıl küçükken onları gözünden sakınmış ve daha ihtiyaçlarını onlar bilmezken karşıladıkları gibi anne ve babasının gönlünden geçeni daha onlar söylemeden yerine getirmeye çalışan evlattır.

Böyle hayırlı evladı Allah herkese nasip etsin. Son iki sınıf evlat gerçekten herkesin duasındadırlar. Allah onların ömürlerini bereketli rızklarını geniş ve gönüllerini ferah tutsun. Fazlından onlara sonsuz ikramlar versin.

PAYLAŞALIM HERKES OKUSUN! – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSIN!

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SEBEBİ ŞOKE ETTİ Ankara merkezli 42 ilde büyük operasyon Trump'tan çok kritik 'F-35' çıkışı! BİR ŞEHİR BU OLAYI KONUŞUYOR