Ana Sayfa
05 Ekim 2018 ( 299 izlenme )
Reklamlar

“Ben doktorum, akılcıyım... Ama duada akılcılık olmuyor”

“Ben doktorum, akılcıyım... Ama duada akılcılık olmuyor”
Cüneyt Arkın, sağlığının çok iyi olduğunu belirterek, “O kadar çok insan geldi ki geçmiş olsun demeye. Özellikle orta yaşlı hanımlar, 'Hep dua ettik.' dediler. Türk insanının, Türk halkının hayır duası varsa, insana pek bir şey olmuyor.” dedi.


Cüneyt Arkın, hastalığının ardından yaşadığı sürece ilişkin bilgi verdi. 

Akılcıyım, ama duada...
Hastaneden taburcu olduktan sonra deniz kıyısındaki yazlığa gittiğini anlatan Arkın, “İnanın bana, o kadar çok insan geldi ki 'geçmiş olsun' demeye. Özellikle orta yaşlı hanımlar, 'Hep dua ettik.' dediler. Türk insanının, Türk halkının hayır duası varsa, insana pek bir şey olmuyor. Ben doktorum. Yani rasyonel, akılcıyım ama inanç olaylarında ve duada o kadar rasyonel ve akılcı olamıyorum. İnanmak var.” ifadelerini kullandı. 

Arkın, sağlığının çok iyi olduğunu ve Türk izleyicisiyle yüz yüze geldiği anlarda mutluluk yaşadığını dile getirerek, şunları kaydetti: 

Türk halkı çok önemli bir halk
“Ben Avrupa'yı dolaştım ve alkolle uyuşturucu konusunda bilgi verdim. İnanın bana, bin yabancı, bir Türk olsun, o Türk'ü anlayıp seçerim, 'Sen Türksün' derim. Çok güzel bakar, Türk insanı. Yüreğinin bütün güzelliğiyle bakar. Yüreğinden pınarlar akar, öyle bakar. Hele biraz dokunursan, öylesine mutlu olur ki. Öylesine vefalıdır, seni unutmaz. Beni çok seviyorlar. Ben de onları çok seviyorum. O, daha çok Türk halkının vefa duygusundan geliyor. Türk halkı çok önemli bir halk.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bahçeli'den Abdullah Gül'e sert sözler Milli Muharip Uçak paylaşımı! İngilizler Ankara'da Erdoğan: Artık onlara güvenim kalmadı ÖZELLİKLE İKİ ÜLKEYE TEŞEKKÜR ETTİ