Ana Sayfa
2018-04-14 06:22:38 ( 1146 izlenme )
Reklamlar

Banyoda idrar yapmanın zararları

Banyoda idrar yapmanın zararlarıBanyo yaparken bunları yaparsanız, vesveseye kapılırsınız. Banyodabazı şeyleri yapmaktan uzak durunuz. İşte onlar: Banyoda çeşitli adaplar vardır. Dinimizi bizi tamamen özgür bırakmamış. Yaşantımızda helal, haram ve mekruh, mübah gibi sınırlar da koymuştur.


İnsanlar vesvese sorunu ile bazan karşı karşıya kalıyor. Bunun birçok nedeni olsa da , bir tanesi de banyoda yaptığımız bir davranışla da alakası vardır. Banyo yapılan yere küçük abdest bozmak haram değildir; bundan dolayı bir günah olmaz. Ancak bu durum banyo adabına uygun düşmez. Peygamberimiz bu hususta da önemle durur.

“Sizden biriniz banyo yaptığı yere idrar etmesin. Sonra bu idrar ettiği yerden abdest almasın. Vesvesenin çoğu bundan ileri gelir.” (Tirmizî, tahâre 17; Nesâî, tahâre 6) buyurmuşlardır.   Bu hadis, tavsiye hükmünde olup, haram kılmak anlamında değildir. Haram kılınmamış olsa dahi bu gibi tavsiyelere uymaya çalışmak gerekir.Banyo yaparken bu hususlara dikkat etmeniz, manevi açıdan büyük bir öneme sahiptir. Bilgilendirmek için Arkadaşlarımızla paylaşalım..

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Limon – Soda – Ayran – Kürünü Kullanarak 2 Haftada Göbek Yağlarını Eritebilirsiniz + Dünyanın başına bela olan adam konuştu... 'Sonu Sovyetler gibi olacak' Hz. Muhammed (SAV)’in Hadis-i Şerif-i Gerçekleşiyor Hulusi Akar'dan F35 resti!