Baltalı Hano

317 izlenme16 Kasım 2019
Reklamlar
Baltalı Hano12 yaşındaki oğlunu hamamda pazarlayan ve beraber olan 

21 erkeği baltayla öldürdü: İstanbul'un ilk kadın kabadayısı Baltalı Hano
Binlerce dizi geldi geçti Türk televizyonlarından. 100 Kabadayı/mafya dizisinin 101'inde bir tane psikopat erkek mafya adayımız vardı. Herkesten haraç alır, racon keserdi. "Babaaaam" diye bağırtırdı gariban elemanları. Polisler bunlarda korkardı falan filan. Şimdi sizi bir anneyle tanıştıracağım, evladı için mafya olmuş bir anne. 21 kişiyi baltası ile doğrayıp, koca semti haraca bağlamış bir anne. Evet o kadın: Baltalı Hano!

18. yüzyılın ortalarında doğduğu tahmin ediliyor.
Türkiye'nin İlk Kadın Mafyası, Yerli GodMother "Baltalı Hano" ile Tanışın!
Annesi ve babası çiftçi bir aileydi. Bebekliği dönemin şartları gereğince fakirlik ve sefalet içinde geçti. İlkokulu bitirip, ortaokulu okumadı. Ailesiyle birlikte çiftçilik yapmaya başladı. Babasıyla pazar pazar dolaşıp, ürettiklerini o günün fakir halkına satmaya çalışıyorlardı. Osmanlı her anlam da savaştaydı. Yıkılış süreci çoktan başlamıştı. Hano küçük yaşına rağmen babasının ısrarları sonucu devrin zenginlerinden birinin oğluyla evlendirildi. İlk başlarda kocasını istemese de zamanla ondan bir çocuk dünyaya getirdi.

Kendinden bir parça olan evladına aşkla bakıyordu.
Evladı 6 yaşlarındayken kocası vefat etti. Orta halli bir servetin üstüne oturan Hano hazırları yemeye başladı. Ee günümüzde bile kimse o paraları tek yiyemezken, o dönemdeki sefalette hiç yedirmezler Hano'm. Devrin ileri gelen kabadayılarından Solak Ligor pişmiş etin kokusunu almış ki Hano'ya deli divane aşkını haykırıyordu. Gel zaman git zaman Hano'yla sevgili oldular.

Bir gün Hano evde değildi ve...
Türkiye'nin İlk Kadın Mafyası, Yerli GodMother "Baltalı Hano" ile Tanışın!
Solak geldi. Hano'nun oğlu evde uyurken onu sırtladığı gibi kapıp kaçtı. Eve geldiğinde oğlunu bulamayan Hano aramadık sokak, girmedik delik bırakmadı ama oğlunu bulamadı. Ne zaman aramaya çıksa sevgilisi onu engelliyordu ve Solak'tan şüphelenmeye başladı.

Asıl hikaye burada başlıyor, +18 Please!
Türkiye'nin İlk Kadın Mafyası, Yerli GodMother "Baltalı Hano" ile Tanışın!
Erkek kılığına giren Hano bütün gün sevgilisi Solak Ligor'u takip etmeye başladı. Kimi zaman haraç aldığını görüyor, kimi zaman kavga ettiğini. En son gece yarısı hamama girdiğini gördü ve peşinden girdi. Kapı açılır açılmaz oğlunun "Hamam oğlanı" denilen erkekleri eğlendirmede kullanılan bir tecavüz materyaline dönüştürüldüğünü gördü ve deliye döndü.

Şöminenin yanından lakabını kaptı!
Odunları yarmak için duran baltayı kaptığı gibi tek tek herkesi gafil avladı. Tam 21 kişinin kafalarını vücutlarından ayırıp göbek taşına dizdi ve hamamın kapısını çarpıp çıktı!

Sabah olmadan bütün İstanbul onu konuşuyordu!
Türkiye'nin İlk Kadın Mafyası, Yerli GodMother "Baltalı Hano" ile Tanışın!
Birkaç güne bütün İstanbul Hano'yu öğrenmişti. Dönemin iç isyanları ve dış savaşları Hano'nun yakalanması için başlatılan çalışmaları engelliyordu. Bir sene kadar bütün semti haraca bağlayan Hano, kendi adamlarını çoktan tutmuştu. Devrin erkek kabadayılarını kaçırtıp, kellelerini alıyordu. Kimisini İstanbul boğazında sallandırıyor, kimisini İstanbul sokaklarında rezil ediyordu. Servetini belki de 100'e katlamıştı.

Resmen kendi hükümdarlığını kurmuştu!
İstanbul'un efsane semtleri balat veya şu an ki çukur sokakları gibi evinin sokağı hatta oturduğu semti kendine krallık ilan etmişti-Yasak bölge filmini izlemenizi tavsiye ederim-Her yerde Hano'nun adamları vardı. Şimdi çoğu kişinin aklında şöyle bir soru var:"O kadar erkek bir kadınla başa çıkamamış mı?"

Düşünsenize 21 tane erkeğin kellesini alıp hiçbir şey olmamış gibi semtine dönen bir manyak size neler yapmaz? Siz neler düşünürken, o bir adım ötesini düşünür.

Her şeyin bir sonu olduğu gibi bu da bir yere kadardı!
1 Sene sonunda yakalanarak hapse atıldı fakat bu yeterli değildi. Kurşunla idamına karar verildi ve 17 aylık Hano hükümdarlığına son verildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

eşini uyardı Ziya Selçuk duyurdu: İlan edeceğiz, büyük bir sistem... Vatandaşa bedava arsa verilecek! Tek bir şartla! Bin lira sermaye ile aylık on bin lira kazandırıyor