Ana Sayfa
2018-09-06 12:47:43 ( 552 izlenme )
Reklamlar

BALIK KILÇIĞININ FAYDALARINI BİLSEYDİNİZ…

BALIK KILÇIĞININ FAYDALARINI BİLSEYDİNİZ…

                                                                                                                                                                                                                                                                         Balık her ne kadar Omega-3 bakımından zengin olsa da kılçıkları da bir o kadar değerli. Hepimiz kılçıkları balıktan ayırdıktan sonra yiyoruz, aslında yanlış yapıyormuşuz. Bakın neden? Balık kılçığının bünyesinde barındırmış olduğu kalsiyum ve fosfor kemiklerin güçlenmesine olanak sağlarken, kemiklerin dayanıklılığını arttırıyor ve kemik erimesi gibi ciddi sorunların önüne geçilmesini sağlıyor.Bu nedenle kemikleri ile ilgili problemleri olan hastalara balık etinin kılçıkla birlikte yenmesi öneriliyor. Her balık elbette ki kılçığı ile birlikte tüketilmez ancak somon, ve sardalya gibi konserve balıklar yumuşak kılçıkları ile birlikte tüketilebilir.


Ayrıca hamside küçük bir balık olduğu için kılçıkları ile birlikte tüketilebilir. Yıkanmış hamsi kılçıklarını haşlayın ve suyunu süzün. Suyu iyice süzüldükten sonra fırında bir süre kurutun. Kuruttuğumuz kılçıkları robottan geçirin ve üzerine tuz katıp karıştırın. Cam kavanoza koyun. çorbalarınıza, yemeklere çay kaşığı ile koyun, afiyet olsun.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan'a yalvaranları isim isim açıkladı! SODA İLE YOĞURDU KARIŞTIRIP YERSENİZ ... ABD'liler anladı: Türkiye olmazsa bu iş olmaz ÇOK KİRLİ BİR OYUN