Ana Sayfa
2018-07-12 08:31:50 ( 159 izlenme )
Reklamlar

Bakanlık alarmda! O İlaçlar toplatılıyor

Bakanlık alarmda! O İlaçlar toplatılıyor
Sağlık Bakanlığı, Avrupa ülkelerinde kanserojen içerebileceği gerekçesiyle Çin yapımı “valsartan” etken maddeli tansiyon ve kalp ilaçlarının geri toplanması üzerine harekete geçti. Bu üretim tesislerinden ruhsatlı ve piyasaya sunulmuş tansiyon ve kalp ilacı olup olmadığı Bakanlık tarafından araştırılıyor. İncelemenin yaklaşık bir hafta içinde tamamlanması öngörülüyor.

Sağlık Bakanlığı, Avrupa ülkelerinde kanserojen içerebileceği gerekçesiyle Çin yapımı “valsartan” etken maddeli tansiyon ve kalp ilaçlarının geri toplanması üzerine inceleme başlattı.


 
Avrupa Tıp Ajansı, Çin’in Linhai bölgesindeki bir ilaç firması tarafından üretilen “valsartan” maddesinde kanserojen tespit edilmesi üzerine ürünlerin toplatılması kararı almıştı. Sağlık Bakanlığı, Avrupa Tıp Ajansının uyarısının ardından bu ürünlerin Türkiye’de piyasada olup olmadığının belirlenmesi için harekete geçti.

Bakanlık tarafından söz konusu üretim tesislerinden ruhsatlı olan ve piyasaya sunulmuş tansiyon ve kalp ilacının bulunup bulunmadığı inceleniyor. İncelemenin, yaklaşık bir hafta içinde tamamlanması öngörülüyor. Bakanlık, sonuca göre ilaçların geri çekilmesi için gerekli işlemleri başlatacak.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SURİYE ARTIK TÜRKİYE CUMHURİYETİ TOPRAĞIDIR… "Şakirto bavulları hazırla, adalete teslim olmaya Türkiye'ye dönüyoruz" DARBECİ SİSİ'DEN TÜRKİYE'Yİ KIZDIRACAK ADIM CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na şok!