Ana Sayfa
2019-02-11 08:03:13 ( 1227 izlenme )
Reklamlar

Bakanın makam aracı Türkiye'de  üretildi 

Bakanın makam aracı Türkiye'de  üretildi 

Bakan Zeybekci'nin yeni makam aracı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin yeni makam aracı Türkiye'de üretilen Hyundai Genesis oldu

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, makam aracı olarak Türkiye'de binek araç üretimi yapan Hyundai markasının "Genesis" model otomobilini tercih etti.

Makam aracı olarak daha önce Türkiye'de binek araç üretiminde bulunan Japon bir firmaya ait otomobili tercih eden Zeybekci, şimdi de Türkiye'de binek taşıt üretimi yapan Hyundai’nin "marka imajı" çalışmaları kapsamında Başbakanlığa hibe ettiği Genesis'i seçti. Zeybekci, "Ülkemizde binek araç üretimi yapan firmalara ait araçları kullanmak gibi bir hassasiyetimiz var" dedi ve diğer bakanların tercihlerine saygı gösterdiğini belirtti.Ekonomi Bakanlığı olarak Türkiye’de binek araç üreten firmalara yönelik büyük hassasiyet gösterdiklerine işaret eden Zeybekci, Türkiye'de kullanılan araçların tümünün yerli olması yönündeki temennisini dile getirdi.

'GÖNÜL İSTERDİ Kİ...'

Zeybekci, "Gönül ister ki Türkiye'de, işçilerimizin alın teriyle, emekleriyle üretilmiş araçları kullanalım ancak sık ve hızlı seyahat etme ihtiyacı nedeniyle belirli bir performansın üzerinde makam araçlarına gereksinim duyuyoruz." dedi.

 

Bakan Zeybekci şunları kaydetti:

"Ülkemizde binek araç üretimi yapan firmalara ait araçları kullanmak gibi bir hassasiyetimiz var. Şu anda kullandığımız Genesis, Hyundai markasına ait bir araba. Önceden de Toyota marka bir araç kullandım. Gerek Hyundai gerekse Toyota, Türkiye'de binek araç üreten firmalar ve markalar.

Bunların arabalarını kullanıyoruz. Diğer taraftan da tabii ki Türkiye'de Ford, Fiat, Honda gibi diğer markaların da araçlarını kullanmayı önemli bir hassasiyet olarak görüyorum. Bu, benim şahsi görüşüm. Diğer bakanlarımızın görüşlerine ya da kullandıkları arabalara da son derece saygı gösteriyorum."HABER 7

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Nihat Hatipoğlu iftiralara son noktayı koydu! ‘Buna izin vermem’ Mehmet Metiner'den yeni parti açıklaması! "Davutoğlu'na Başbakan iken söyledim..." Müslümanları terörizmle suçlayan sözde imama büyük tepki! Kılıçdaroğlu 'na çok sert sözler