Ana Sayfa
2018-09-03 11:34:48 ( 5846 izlenme )
Reklamlar

Bahçeli düğmeye bastı! Ankara karıştı

Bahçeli düğmeye bastı! Ankara karıştı


  MHP lideri Devlet Bahçeli’nin 'yerel seçimlerde ittifak’ çıkışı kulisleri hareketlendirdi. 

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 'yerel seçimlerde ittifak' çağrısı Ankara kulislerini hareketlendirdi. AK Parti ve MHP'liler en çok, 'ittifakın nasıl yapılacağını’ ve Bahçeli'nin 'bu çıkışı neden yaptığını' merak ediyor.Kulislerde, Bahçeli'nin son çıkışının nedenleri genel olarak üç maddede özetleniyor:24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakı'nın ulaştığı başarının sekteye uğramaması, merkezle yerel yönetimler arasında eşgüdümün devamı, istikrar ortamını sıkıntıya sokacak bir çatışmanın doğmaması Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile geçilen yeni yönetim sisteminde, mahalli idarelerde alınacak kararların merkezi yönetimle paralellik göstermesi gerektiği vurgulanıyor. Bu kapsamda, mahalli idarelerin de yeni sistemle uyumlu olması gerektiği belirtiliyor.DAHA GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİNYeni sistemin tam anlamıyla oturması için hükümete sonuna kadar destek vereceğini sık sık dile getiren Bahçeli, bu birlikteliğin 2023 yılına kadar sürmesini planlıyor. MHP kulislerinde, Bahçeli'nin yerel seçimlerde ittifak mesajının altında, 15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişiminin ardından Türkiye'nin birçok iç ve dış tehditlere aynı anda maruz kaldığı, bu tehditleri bertaraf etmek için birlikteliğin şart olması gerektiğinin yattığı belirtiliyor.Bahçeli'nin daha güçlü bir Türkiye için yeni sistemin tüm yapılarıyla inşa edilmesi vurgusu yaptığı ifade ediliyor. 2019 Mart’ta yapılacak mahalli idareler seçimine, yeni yönetim sistemini tamamlayacak unsur gözüyle bakılıyor.GENEL SEÇİME BENZEMİYORMHP’de mahalli idarelerdeki etkenlerin genel seçimlere göre daha farklı olduğu belirtiliyor. Bahçeli'nin verdiği ittifak mesajının halkın kendi arasında oluşturduğu doğal ittifaktan öte bir fiili ittifaka işaret ettiği ifade ediliyor. Genel seçimlerde vatandaşın oy verdiği partiyle, yerel seçimlerde oy verdiği partinin değişebileceğine dikkat çekiliyor.Bunun nedeni de şöyle açıklanıyor: 'Yerel seçimlerde, daha çok eş-dost, akraba ilişkisi ön plana çıkıyor. Bu nedenle parti kimliklerinden daha çok aday kimlikleri öne çıkıyor. Bazı illerde, genel seçimlerde CHP’ye ya da AK Parti’ye oy veren bir seçmenin, yerel seçimlerde MHP ya da diğer partilere oy verdiği, ya da tam tersi bir durumun oluştuğunun birçok araştırmada gün yüzüne çıktı.'KRİTİK İLLERDE ORTAK İSİMMHP’de, bazı illerde ortak aday çıkarma, bazı illerde de düşük profilli aday çıkarma seçenekleri ele alınıyor. Yerel seçimlerde 3 kritik il olan Ankara, İstanbul ve İzmir’de bu formülün öne çıkacağı konuşuluyor. Özellikle Ankara ve İstanbul için MHP'nin AK Parti’nin karşısına düşük profilli bir adayı çıkarabileceği belirtiliyor.AK Parti’nin de MHP'nin elinde olan belediyelerin Adana, Mersin, Manisa gibi illerde MHP'nin güçlü adayının karşısına düşük profilli bir aday çıkarabileceği, böylece her iki parti arasında bir dengenin sağlanacağına vurgu yapılıyor. Güneydoğu Anadolu'daki iller ve Ankara, İstanbul, İzmir gibi kritik büyükşehirlerde de iki partinin ortak aday çıkarma ihtimali bulunuyor.siyasetcafe.com**********************

*****************


Diriliş Ertuğrul'da büyük sürpriz!
TRT 1'in reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul'da Osman Gazi rolünü kimin oynayacağı merak konusuydu. Ünlü oyuncu Burak Özçivit, Diriliş Ertuğrul'un yeni sezonunda, Ertuğrul Bey'in oğlu Osman Bey'i canlandıracak.

Diriliş Ertuğrul'da büyük sürpriz!
Ünlü oyuncu Burak Özçivit, Muhteşem Yüzyıl'dan sonra bir dönem dizisinde daha başrolde oynayacak. Daha önce Muhteşem Yüzyıl'da Malkoçoğlu Bali Bey rolünü canlandıran Burak Özçivit, bu defa Diriliş Ertuğrul'da Osman Bey rolünde olacak.

ERTUĞRUL BEY'DEN SONRA TAHTA GEÇECEK
TRT 1’in sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul'da artık Osman Gazi dönemi başlıyor. Dizide, Ertuğrul Bey’in oğlu Osman Bey’i ise Burak Özçivit canlandıracak. Yeni sezonu merakla beklenen dizide Özçivit, Ertuğrul Bey’in ölmesi ile başa geçen ve Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucu padişahı olan Osman Bey’i canlandıracak.

ERTUĞRUL BEY'İN OĞLU OSMAN GAZİ
Ünlü oyuncu vakit kaybetmeden senaryo okumalarına başlarken, teknik hazırlıklar da hız kazandı. “Osman Gazi” dizisi için İstanbul-Anadolu yakasında, deniz kenarında çok büyük bir alana plato inşa edildi. Dizi kostümleri için de kalabalık bir ekip büyük bir titizlikle çalışıyor.******************

Ehliyeti kopyalandı, hayatı kabusa döndü!
Antalya'da oturan Enis Ömer Huylu'nun (34) ehliyeti ve nüfus cüzdanı, iddiaya göre 4 yıl önce kopyalandı. Huylu, üzerine yıkılan borçlardan kurtulmak, icralık olan evi ve otomobilini kurtarmak ve kimliğini aklamak için mücadele ediyor.
Ehliyeti kopyalandı, hayatı kabusa döndü!

Dört yıl önce İstanbul'dan Antalya'ya taşınan bilgisayar uzmanı 2 çocuk babası Enis Ömer Huylu, taşındıktan hemen sonra bir polis memurunun evine gelip kimliğini sormasıyla hayatının şokunu yaşadı. Cüzdanını ve çantasını inceleyen Huylu, kimliğini göremeyince polise kimlik yerine ehliyetini verdi. Ehliyeti inceleyen polis, Huylu'nun kimliğinin ve ehliyetinin E.Ö. adlı kişi tarafından kopyalandığını söyledi. Polis merkezine giderek ifade veren Huylu, polislerin kendisine gösterdiği ehliyet fotokopisinde fotoğrafı dışındaki tüm bilgilerin birebir aynı olduğunu gördü. E.Ö. hakkında şikayetçi olan Enis Huylu, savcılığa da suç duyurusunda bulundu.

ÇEKLER, SENETLER, BORÇLAR PEŞİNİ BIRAKMADI

Kısa süre sonra posta yoluyla gelen tebligatlarla şok üstüne şok yaşayan Huylu, hiç tanımadığı kişilere senetle borçlandığını, karşılıksız çeklerle alışverişler yaptığını ve 3 farklı GSM operatöründen 60'a yakın cep telefonu alıp sattığını ancak bunların faturalarını ödemediğini öğrendi. Kimliğini kopyalayan E.Ö.'nün bu olayları gerçekleştirdiğini tahmin eden Huylu, savcılığa ikinci kez giderek şikayetini yineledi.

'HAYATINDA DEĞİŞİKLİK OLUYOR MU?' SORUSU

Borçlara itiraz edip olayı adliyeye taşıyan Huylu, mahkeme süreci devam ederken maaşına gelen hacizle bir de maddi sıkıntıya girdi. Eşinin ve çocuklarının ihtiyacını karşılayamayacak duruma gelen Huylu, hacizden kurtulmak için işinden ayrılıp gece bekçiliği yapmaya başladı. E.Ö.'nün telefonla arayıp, 'Hayatında hiç değişiklik oluyor mu?' diye sorduğunu da anlatan Enis Ömer Huylu, “Bu şahıs benim her şeyimi kopyalamış. Adresimi telefon numaralarımı ailemi her şeyimi biliyor. Bu nasıl bir dolandırıcılıktır? Nereden ulaştı bu kadar bilgiye? Beni telefonla arayıp 'Hayatında değişiklik oluyor mu?' diyecek kadar da cesaretli" dedi.

EVİ VE ARABASI İCRALIK OLDU, İŞİNİ BIRAKTI

Telefonla aranmasının ardından hayatında büyük bir değişim daha yaşayan Enis Ömer Huylu, Antalya'nın Elmalı ilçesinden gelen yeni bir tebligatla yaklaşık 30 bin TL'lik borcu olduğunu öğrendi. Huylu, kendi adına E.Ö.'nün Elmalı'da düzenlediği 30 bin TL'lik senetle tarım ürünleri işi yaptığını ve senedin ödeme gününün geçmesi nedeniyle mahkemeye verildiğini öğrendi. Kısa sürede evi için 200 bin TL'lik, aracı için 30 bin TL'lik icra işlemi başlatılan Huylu, senedi kendisinin düzenlemediğini anlatıp itiraz ederek karşı dava açtı. Huylu, şimdilerde evinin ve aracının elinden alınmasının tedirginliğini yaşıyor.

Dava süreci devam ederken E.Ö.'nün Muğla'da 70 ayrı suçtan arandığı ve yakalanıp tutuklandığını öğrenen Huylu, kimliğinin ve üzerine atılan borçların aydınlığa çıkması için mücadele veriyor.

'KİMLİK BİLGİLERİMİ VE ADRESİMİ DEĞİŞTİRECEĞİM'

Kimlik bilgilerinin bir çetenin elinde olduğunu tahmin eden ve E.Ö. tutuklanmasına rağmen hala davalarla uğraştığını anlatan Huylu, “Bu şahıs tutuklandı ama benim evimin arabamın üzerinden icra kalkmadı. Mahkemelerle uğraşıyorum. İcralar kalktığı zaman evimi arabamı satıp adresimi değiştireceğim. Kimlik bilgilerimi değiştirmek için mahkemeye başvuracağım. Ancak hala kimlikle ilgili sorunlar yaşıyorum. Yetkililerden beni dinlemelerini ve sorunuma çözüm bulmalarını istiyorum" dedi.

*********************************


Binlerce öğrenci bekliyordu, açıklandı!
Ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas üçüncü nakil sonuçları, Bakanlığın "www.meb.gov.tr" internet adresinden açıklandı.
Binlerce öğrenci bekliyordu, açıklandı!
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas üçüncü nakil sonuçları açıklandı. Üçüncü nakil döneminde ilk defa tercih yapan öğrencilerin yüzde 99'u istediği okula yerleşerek kayıt hakkı kazandı. 

Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre, tercihte bulunan öğrencilerden 876 bin 859'u sınavsız (yerel yerleştirme), 122 bin 571'i sınavlı okullara (merkezi yerleştirme) olmak üzere toplam 999 bin 430'u istedikleri ortaöğretim kurumlarına kayıt hakkı elde etti. 

Üçüncü nakil döneminde ilk defa tercih yapan öğrencilerin yüzde 99'u istedikleri okullara yerleşti.

DÖRDÜNCÜ NAKİL DÖNEMİNDE YERLEŞECEKLER

Yerleştirmeye esas nakil dönemlerinde, bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler başvuru yapabiliyor.

İlk yerleştirmede tercih yapıp yerleşemeyen öğrenci sayısı 91 bin 687 iken bu sayı birinci nakil dönemi sonunda 46 bin 17'ye ve ikinci nakil dönemi sonunda da 15 bin 574'e düşmüştü.

Yerleştirmeye esas üçüncü nakil dönemi sonunda bu sayı 8 bin 738'e geriledi. Herhangi bir liseye yerleşemeyen bu öğrencilerin, dördüncü nakil döneminde bir okula yerleştirilmesi hedefleniyor.

Yerleştirmeye esas nakil işlemleri, bugünden itibaren 6 Eylül'e kadar dördüncü dönem başvuruları alınarak tamamlanacak.

Adaylar, nakil sonuçlarını Bakanlığın "www.meb.gov.tr" internet adresinden öğrenebilecek.

************************

Aileler dikkat! Ayakkabı denedi yaşam mücadelesi veriyor
4 yaşındaki bir çocuk, bir mağazada çıplak ayaklarıyla ayakkabı deneyince, kan zehirlenmesi yüzünden yaşam mücadelesi vermeye başladı.
Aileler dikkat! Ayakkabı denedi yaşam mücadelesi veriyor
İngiltere, bir mağazada ayakkabı denedikten sonra hastanede yaşam mücadelesi veren 4 yaşındaki Sienna Rasul’u konuşuyor.

‘Kan zehirlenmesi’ teşhisi konulan küçük kızın ayağında çizik ya da yara olduğu için, denediği ayakkabıdan bakteri kaptığı tahmin ediliyor.

5 gün boyunca hastanede kaldıktan sonra evine gitmesine izin verilen küçük kız, hâlâ yakın gözetimde.

Uzmanlar, çıplak ayakla ayakkabı denenmemesi yönünde halkı uyardı.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Reis seçimi nasıl kaybettiğini böyle açıkladı Milyonlara müjde! Temmuz zam ayı olacak... Türkiye'yi korkutan açıklama: 8 şiddetinde deprem olacak 2 Milyon çalışanı ilgilendiriyor: 200 milyon TL ceza kesilecek