Ana Sayfa
2019-05-15 05:28:50 ( 376 izlenme )
Reklamlar

Yeni askerlik sistemi seçim öncesi Meclis'e gelecek ...Ayrıca EYT düzenlemesi ile ilgilide yeni açıklama

Erdoğan'dan müjde!Yeni askerlik sistemi seçim öncesi Meclis'e gelecek
Yeni askerlik düzenlemesi ve kalıcı bedelli ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde geldi. Erdoğan seçimden önce yeni sistemin Meclis’ten geçirilmesi talimatını verdi.

Erdoğan'dan müjde! Yeni askerlik sistemi seçim öncesi Meclis'e gelecek
Yeni askerlik düzenlemesi ve kalıcı bedelli askerlik uygulaması konusunda vatandaşın beklenti içinde olduğunu belirten milletvekillerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimden önce yeni askerlik sisteminin Meclis’ten geçeceği müjdesini verdi.

EYT düzenlemesi gündemde yok
Emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili bir düzenleme olup olmayacağının sorulması üzerine de Erdoğan "Muhalefet bu konuyu sürekli gündemde tutsa da, bizim gündemimizde yok. Aksi hâlde sistemimizi çökertiriz. Biz seçim alacağız diye, popülist politika yapmayacağız. Muhalefetin sırtında yumurta küfesi yok. Olmayacak şeyleri söz veriyorlar. Biz böyle yapamayız" dedi.

Toplantıda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da, EYT’li bir milyon 300 bin kişi olduğunu, bu kişilerin emekli edilmesi durumunda ileride hazineye 60 milyar lira yük getireceği bilgisini verdi

(Türkiye Gazetesi)

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akpartili aday görevimi hak etmiyorum diyerek istifa etti. Kandile operasyon neden başladı. Gelen istihbarat neydi Ölü sayısı artıyor Ahmet Hakan, İnce'nin 24 Haziran gecesi sırrını açıkladı