Ana Sayfa
2019-02-14 03:20:36 ( 231 izlenme )
Reklamlar

Avrupa ülkesinde Türkiye tartışması!

Avrupa ülkesinde Türkiye tartışması!
Almanya'nın muhalefet partilerinden Sol Parti, Türkiye'nin Suriye'deki terör örgütlerine yönelik operasyonlarından rahatsız oldu. Alman hükümeti ise muhalefetin söz konusu rahatsızlığına, 'Türkiye'nin kendini koruma hakkı var' diyerek cevap verdi.
 Avrupa ülkesinde Türkiye tartışması!
Alman hükümeti, Türkiye'nin Suriye'deki terör örgütlerine yönelik operasyonlarından rahatsız olan muhalefetten gelen soruya, 'Türkiye'nin kendini koruma hakkı var' şeklinde cevap verdi

Almanya parlamentosundaki muhalefet partilerinden Sol Parti’nin, Türkiye’nin Suriye’deki askeri varlığıyla ilgili, bunun bir işgal olarak değerlendirilip değerlendirilmediği ile ilgili sorusuna hükümetten yanıt geldi. Sözkonusu yanıtta "işgal" kavramı kullanılmazken, hükümet için önemli olan noktanın Cerablus, Azez ve El Bab bölgelerinde "sivil halkın korunması ve uluslararası insani hukuka bağlı kalınması" olduğu belirtildi. Açıklamada ayrıca, hükümetin bölgeye dair durumu net bir şekilde ortaya koyan bilgilere sahip olmadığı ifade edilerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye’nin Suriye’de işgalci güç olmak istemediği yönündeki sözlerine dikkat çekildi.

Türkiye'nin kendini koruma hakkı var
DW Türkçe'de yer alan habere göre, Sol Parti’nin sorusuna cevaben yapılan açıklamada diğer yandan Türkiye’nin terör örgütü DEAŞ’e karşı kendini koruma hakkına da vurgu yapıldı. Türkiye, Cerablus, Azez ve El-Bab’daki askeri varlığını uluslararası alanda, DEAŞ'e karşı kendini savunma hakkı ile gerekçelendiriyor. Afrin ise 2018 yılı başında düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı öncesinde Türkiye'nin terör örgütü olarak tanımladığı YPG güçlerinin kontrolündeydi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türk Tankı her şeyi itiraf etti! Doğu Perinçek: Türk yargısı, Brunson’ı mahkûm etti! Trump'tan zirveye damga vuran sözler: Erdoğan dışındaki hiç kimse ... KONTAĞI ÇEVİRDİĞİ ANDA !