Ana Sayfa
2018-04-13 08:18:27 ( 615 izlenme )
Reklamlar

ARKASINDA SİZ VARSINIZ DEYİP ...

ARKASINDA SİZ VARSINIZ DEYİP ...

Rusya'dan ABD'ye cevap hazırlığı! İş birliği durdurulacak, ithalat yasaklanacak
AA |  13 Nisan 2018 Cuma
Parlamentonun alt kanadı Duma'ya sunulan tasarıya göre, ABD ile atom ve uçak sanayisinde iş birliği durdurulacak, tütün ve alkol ithalatı yasaklanacak

Rusya'dan ABD'ye cevap hazırlığı! İş birliği durdurulacak, ithalat yasaklanacak
Rus milletvekilleri, Washington'un Rusya karşıtı  yaptırım kararlarına cevap olarak, ABD'den pek çok kalemde ithalat ve ihracatı da  yasaklayan geniş kapsamlı bir yasa tasarısını parlamentonun alt kanadı Duma'ya  sundu. 

Duma'nın internet sitesinde yayımlanan tasarı, ABD ile atom, uçak  sanayi, roket motoru sanayisi alanlarında iş birliğinin durdurulmasını içeriyor.
 
Amerikan tarım ürünlerinin yanı sıra alkol ve tütün ürünlerinin de  Rusya'ya ithalatına yasak getirmeyi öneren tasarı, ABD vatandaşlarının Rusya'da  istihdamına yönelik sınırlama ve yasaklamalar da getiriyor. Yasaklamalar, kişisel  kullanım için mal ithalatını ise kapsamıyor.
 

BM'de ortalık karıştı! Rusya İngiltere'yi sorumlu tuttu
 
Tasarının yasalaşabilmesi için Rusya Parlamentosunun alt kanadı  Duma'da ve parlamentonun üst kanadı Federasyon Konseyi'nde kabul edilmesi ve  ardından da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in onayından geçmesi gerekiyor.
 
ABD Hazine Bakanlığı, geçen hafta 7 Rus iş adamı, bu kişilerin kontrol  ettiği 12 şirket, 17 üst düzey Rus hükümet yetkilisi, Rus devletine ait bir silah  ticaret şirketi ve ona bağlı bir bankayı yaptırımlar listesine dahil etmişti.

GAZETE VATAN

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gıda devi açıkladı: Hepsine zehir katacaklar tam destek İran çaresiz kaldı. yapacağız!