Ana Sayfa
10 Şubat 2019 ( 4057 izlenme )
Reklamlar

Ankara’da rekabet havası yok! Özhaseki ve Yavaş arasındaki fark açılıyor

Ankara’da rekabet havası yok! Özhaseki ve Yavaş arasındaki fark açılıyor
Gazeteci Mahmut Övür, “Ankara'da en çok bu konuşuluyor. Çünkü Yavaş konuştukça, Özhaseki farkı fark ediliyor ve ara açılıyor...” diye yazdı.
 Ankara’da rekabet havası yok! Özhaseki ve Yavaş arasındaki fark açılıyor
Mahmut Övür bugünkü köşesini Ankara’daki seçim yarışına ayırdı. “Ankara'da en çok bu konuşuluyor. Çünkü Yavaş konuştukça, Özhaseki farkı fark ediliyor ve ara açılıyor...” diyen Mahmut Övür, “Biri yükselirken, diğeri düşüyor.” ifadesini kullandı. 

"İki gündür başkent Ankara'dayım." diye yazan Övür, "Siyasi etkinliklerden çok sokakları ve kulisleri izliyorum. Rekabeti yüksek son iki seçimi yakından izleyen biri olarak bu kez Ankara seçiminde o günlerde yaşanan rekabet havası yok. Cumhur İttifakı'nın ortak adayı AK Partili Mehmet Özhaseki'nin sahaya inmesiyle hava bir hayli değişmiş." tespitinde bulundu.

"Biri yükselirken diğeri düşüyor"
Övür, "Bu değişimde, Ankaralılık tartışmasının gereksizliği kadar Özhaseki'nin projeleriyle çıkışı ve güven veren konuşmasının da etkisi büyük. Ancak önemli bir etken daha var; rakibi CHP ve İP adayı Mansur Yavaş'ın konuşması. O da nereden çıktı demeyin. Ankara'da en çok bu konuşuluyor. Çünkü Yavaş konuştukça, Özhaseki farkı fark ediliyor ve ara açılıyor...Biri yükselirken, diğeri düşüyor." dedi. 

Övür şunu yazdı: "Bu gerçeği CHP'nin de fark ettiği ve yeni iletişim stratejisinde Yavaş'ın televizyonlara çıkmamasını ve daha az konuşmasını istediği söyleniyor. Denilenlere göre aynı uyarıyı 2009 seçimlerinde MHP de yapmış."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Katolik okulunda infial yaratan görüntü! Tepkiler çığ gibi Böylesini görmedim' deyip uyardı: 200 savaş gemisi konuşlandırıldı... Bülent Arınç'tan 'Abdullah Gül' ve 'Ahmet Davutoğlu' açıklaması: Meteoroloji uyardı! Kutup soğukları geliyor