Ana Sayfa
2018-04-12 10:07:16 ( 2029 izlenme )
Reklamlar

Alman televizyonu açıkladı: Geri dönüyorlar

Alman televizyonu açıkladı: Geri dönüyorlar

Alman hükümetinin aile birleşimini zorlaştırmasının ardından bazı Suriyeli sığınmacıların Almanya’dan Türkiye’ye geri dönmeye başladıkları iddia edildi.


IAA
Alman ARD televizyonunun haberine göre, “geçici koruma” statüsü alan  sığınmacılara tanınan hakların sınırlandırılması nedeniyle aile fertlerini  Almanya'ya getiremeyen bazı Suriyeliler, yasa dışı yollarla tekrar Türkiye’ye  dönmeye çalışıyor.
 
Bazı Suriyeli sığınmacılara Türkiye'ye yolculuklarında eşlik eden  muhabirler, ARD televizyonunda, insan kaçakçılarıyla yaptıkları söyleşilere de  yer verdi. Adı gizli tutulan bir kaçakçı, Türkiye'ye her gün yaklaşık 50 kişi  götürdüğünü ve bunların çoğunluğunun Suriyeli olduğunu iddia etti.
 
Federal Göç ve Mülteci Dairesinin (BAMF) verilerine göre, geçen yıl  ikametgahını değiştiren 4 bin Suriyelinin yeni adresi bilinmiyor.
 
Almanya’da oturma izni olan Suriyelilerin, karayoluyla diğer AB  ülkelerine seyahatleri mümkün olduğu için, Türkiye’ye geri dönen Suriyelilerin  kesin sayısı hakkında bir istatistik bulunmuyor.
 
BM Mülteciler Yüksek Komiserliğinin Almanya Temsilcisi Dominik  Bartsch, münferit bazı olaylardan haberi olduğunu belirtirken, böyle bir durumun  yaşanmasının Almanya'nın, ailenin korunmasına yeterli değeri vermediğini  gösterdiğini ifade etti.
 
Alman Yeşiller Partisi Mülteci Politikası Sözcüsü Luise Amtsberg de  Alman hükümetinin politikasını ve sığınmacılar için aile birleşiminin  zorlaştırılmasını eleştirdi.
 
Almanya’nın ve AB’nin göç krizinde Türkiye’nin yükünü azaltmak  hedefiyle  2016 yılında anlaşma yaptığını hatırlatan Amtsberg , “Şimdiyse geçici  koruma verilmiş insanlar, ailelerine kavuşmak için Almanya’dan Türkiye’ye dönmek  durumunda kalıyorlar. Bu saçma bir durum” dedi.Gazete Vatan com 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ortalık karıştı kafasina silah dayadılar Can Ataklı'dan akılalmaz iddialar Ankara kırmızı alarmda. 3.Dünya savaşı çıkabilir RAPOR AÇIKLANDI .İŞTE O ÜRÜNLER