Ana Sayfa
2018-04-12 10:23:23 ( 1143 izlenme )
Reklamlar

Akın akın geliyorlardı: İlk hamle geldi

Akın akın geliyorlardı: İlk hamle geldiIğdır’da göçmenler için kurulacak olan Geçici Geri Gönderme Merkezi'nin yeri belli oldu. Merkezin kurulma faaliyetine başlandı.


Iğdır’a kurulması planlanan “Geçici Geri Gönderme Merkezi” hakkında Iğdır Valiliği yazılı açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, “Ülkemizde yakalanan göçmenlerin ülkelerine iade işlemleri yapılana kadar ilimizde 'Geçici Geri Gönderme Merkezi' kurulması kararlaştırılmıştır. Merkezin kurulması Başbakanlık AFAD Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecektir. Bu çerçevede 5 bin kişilik merkezin kurulması için gerekli çalışmalar başlatılmış olup, ilimiz Doğubeyazıt-Iğdır karayolu güzergahında bulunan Erhacı bölgesinde göçmenler için 'Geçici Geri Gönderme Merkezi' kurulma faaliyetine başlanmıştır.

MERKEZ DIŞINA İZİN YOK

Söz konusu göçmenlerin merkez içerisindeki iş ve işlemleri yürütülecek, ülkelerine iade işlemleri yapılana kadar merkezde barınma, yeme, içme, sağlık işlemleri yapılacak olup, hiçbir şekilde merkez dışına çıkmalarına müsaade edilmeyecektir” denildi.  

Akşam gazetesi 


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Eski müritlerden bomba Adnan Hoca itirafları Antrenörü 9 Yaşındaki Öğrencisine... MİT ve Özel Kuvvetler sahada! Karayılan ve Bayık 2 bin kişi onu arıyor! Valilik açıklama yaptı