Ana Sayfa
2019-02-20 09:06:03 ( 752 izlenme )
Reklamlar

AK Parti DSP ile görüşecek

AK Parti DSP ile görüşecek

Abdulkadir Selvi, AK Parti'nin 31 Mart yerel seçimlerinden sonra DSP ile görüşeceğini iddia etti. - 

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, DSP ile AK Parti'nin seçimden sonra görüşeceklerini aktardı.

Abdulkadir Selvi, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal'a kulislerde dolanan söylentilerle ilgili sorularını yöneltti.Selvi'nin Aksakal'la görüşmesini aktardığı yazısının o bölümü şöyle:

"Seçimden sonra görüşecekler"

DSP Genel Başkanı seçildikten sonra 2 kez yazılı, 2 defa da sözlü olmak üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan randevu talep ettiğini, DSP Genel Başkanlığı’na seçildiği iki kongreden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tebrik telgrafı gönderdiğini anlattı. “10 gün önce Cumhurbaşkanlığı’ndan randevu verdiler. Özel kalemi arayıp ‘Görüşme seçim sürecinde yanlış anlaşılır. Seçimden sonra hayhay’ dedim” diye anlattı. Randevu seçim sonrasına ertelenmiş.

İktidarın CHP’yi bölmesi için DSP’ye destek verdiği iddiasını sordum. Sert bir şekilde tepki gösterdi. “Zinhar yok” dedi. “Zaten öyle bir şey olamaz” diye üsteledi.

DSP bu seçimlerin sürpriz partisi oldu. CHP, hesap etmediği köşeden gol yedi. CHP’de aday gösterilmeyen isimlerin ikinci adresi DSP oldu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bir müjde daha DSP'den aday olan eski HDP'li vekil, Erdoğan üzerinden oy istedi Türkiye İncirlik Üssü’nü kapatmıştı Bir günde 65 şehit