Ana Sayfa
04 Haziran 2019 ( 1065 izlenme )
Reklamlar

Ak denizde Kapışma

Ak denizde Kapışma


 
Resmi ajans işte böyle duyurdu. Akdeniz’de büyük kapışma.bildiğiniz gibi Akdeniz’de doğalgaz aramalar yapılırken çoğu ülke hududumuza kadar girmeyi düşündü 

Bu doğrultuda Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Rum idaresiyle anlaşıp Kıbrıs’ın batısında tabii gaz arayan İtalya, Fransa, İngiltere, Almanya ve Malta bayraklı 7 geminin Türk savaş gemileri tarafından püskürtüldüğü ortaya çıktı. İşte Türkiyenin atacagı adımlar şöyle

KAŞINDILAR PÜSKÜRTTÜK

Zira bunlar onun da ötesine geçip Türk hudutlarına girmeye kalkıştılar. İşte tam bu sırada Türkiye savaş gemileri ile birlikte bu ismini saydığımız tüm ülkeleri geri itti. evet belki farkında değiliz fakat şu an Asıl büyük savaş Akdeniz’de verilmekte. Akdeniz’de bir doğalgaz savaşı enerji savaşı yapılmakta.


 
Bu doğrultuda Hulusi Paşa Yunanlılar ile Rum idaresi’ni İ’ösrail’i de dahil tehdit etmiş buralar bizim mavi vatanımız demişti. Evet şu an gözümüz Suriye’de Ama sahiden asıl büyük gözümüz Akdeniz’de. Zira şu an Akdeniz’de büyük bir enerji deposu var. Ve bunun ehemmiyetli bir bölümü bizim karasularımızda.

İşte bu yüzden biz gemilerimizi indirdik ancak diğer ülkelerin gemileri de bizim enerjimiz den yararlanmak istemekte. Ancak artık karşılarında daha önceki bir Türkiye olmadığı için 1 milim bile karasularımızda gelememekteler.

Tacizlere karşı yakın savunma

Doğu Akdeniz’deki oldubitti gayretlerini püskürten Türk Donanması, deniz yetki alanlarımızda araştırma ve sondaj faaliyetlerini hızlandıran Türkiye’nin platformlarına da refakat desteği verdi. Güzelyurt açıklarındaki araştırma faaliyetleri Yunanistan donanmasının tacizine uğrayan Barbaros Hayrettin Paşa Sismik Araştırma Gemisi hali hazırda Deniz Kuvvetleri’ndeki adaşı Barbaros Fırkateyni nezaretinde ilmi araştırmalarını sürdürüyor. Yeniden başta Yunanistan ve GKRY olmak üzere Doğu Akdeniz’deki yetki alanlarının paylaşımı ile ilgili Türkiye’yi yok sayan tasarılamaların boşa çıkarılması için bölgede kuvvetli bir şekilde varlık gösteren Türk donanması, muhatap kim olursa olsun deniz yetki alanlarımızda müsaadesiz faaliyetlere karşı uluslararası hukuk çerçevesinde ihtiyaç duyulan reaksiyonları veriyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HER SATIRI İĞRENÇ OLAYDA FLAŞ GELİŞME Dünyanın konuştuğu başarı. Türk markası oluşturulmazsa yabancıların eline geçecek Diyorlar ki..