Ana Sayfa
2018-07-16 04:06:45 ( 2095 izlenme )
Reklamlar

Adnan Oktar’n köşkündeki 10 mikrodalga fırının sırrı çözüldü

Adnan Oktar’n köşkündeki 10 mikrodalga fırının sırrı çözüldü


Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Adnan Oktar operasyonunun müthiş ayrıntılarını bugünkü köşesinde  sizler için yazdı. Alçı, FETÖ’den Zarrab davası bilirkişisine, köşkteki 10 mikrodalga fırından örgütün asıl 2 numarasına kadar her şeyi tek tek  böyle  anlattı.Adnan Oktar ve grubuna yönelik soruşturmada hemen her gün yeni şaşırtıcı ayrıntılar ortaya çıkıyor. Habertürk yazarı Nagehan Alçı, “A’dan Z’ye Adnan Oktar Operasyonu” başlıklı yazıda inanılmaz detaylar aktardı.2013’te kocası Razim Ozan Kütahyalı’nın Adna Oktar ile tartıştığı televizyon programının videosunu köşesine taşıyan Alçı, herkesin magazin figürü olarak gördüğü Oktar’ı Kütahyalı’nın suç örgütü lideri olarak bahsettiğini hatırlattı.
Adnan Oktar için “üzerine hiç bir şey yok. Ne bir tapu, ne bir fatura kaydı, ne bir telefon. Oktar bütün harcamalarını müritleri üzerinden yapıyor.” diye yazan Alçı, örgütün bilinmeyenlerini köşesinde paylaştı:O DEV ALAN KÖŞKE AİT DEĞİLGörüntüleri çıkan köşk esasen 250 metrekare üzerine oturan bir bina. Küçük de bir bahçesi var. Zaman içinde Boğaziçi İmar’da geliştirdikleri ilişkilerle adım adım etrafındaki devlet arazisine genişlemişler. Şimdi o kurulan ilişkilere de bakılıyor.


ADNAN OKTAR’IN GİTTİĞİ 3 AVM
Adnan Oktar’ın bulunduğu yerler belliymiş: Köşk, köşke 1,5 km uzaklıktaki stüdyo ve gittiği 3 alışveriş merkezi, Akasya, İstinyePark ve Kanyon. 20 kişilik bir koruma ordusu ile çıkıyor ve yanına bir çanta dolusu para alıyormuş. Müritlerinin kredi kartları ile de harcama yapılıyormuş. Her zaman zırhlı araçlar kullanılıyormuş.ÖRGÜT İÇİNDE YÜKSELME
Erkeklerin örgüt içinde yükselmesi için 2 şey gerekiyormuş: Oktar’a para ve kadın sağlamak. Ne kadar çok para ve kadın bulunursa o kadar prestiji artıyormuş müridin.

İSRAİL DESTEĞİ
Hep bir efsane gibi anlatılan İsrail desteği iddiasının aslı astarı olup olmadığına da baktım. Tespit edilen ciddi ilişkiler var, bürokratlar ve din adamları ile düzenli görüşme trafiği ve onlar üzerinden gelen paralar mevcut. İsrail’den Türkiye’ye para sokma limiti 20 bin dolar. Örneğin 10 kişi Oktar’ı ziyarete geliyor ve 200 bin dolar getiriyormuş.


KÖŞKTE NEDEN 10 MİKRODALGA FIRIN VARDI?
Öğrendiğim ilginç bir detay da operasyonda köşkte ele geçen 10 mikrodalga fırın. 99’daki operasyonun travması ile önlem olarak bu fırınları köşkün çeşitli yerlerine yerleştirmişler. Olası bir operasyonda hard diskleri ve telefonları yakmayı planlıyorlarmış ancak başaramamışlar.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'ŞOK OLDUM' Trump Erdoğan'a anlattı: Talimat verdim, sorun yok Rus uzman açıkladı: ABD Türkiye’ye F-35’i bu yüzden vermek zorunda kaldı Erdoğan: Görüşmek istedi, 'biz sizi ararız' dedik