Ana Sayfa
2018-04-13 10:11:25 ( 6016 izlenme )
Reklamlar

ABDULLAH GÜL SESSİZLİĞİNİ BOZDU .AKIL ALMAZ ŞEYLER ...

Abdullah Gül'den gerginlik yorumu! Akılalmaz şeyler...

 
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Devletleri yönetenler, geleceği, problemleri görerek tedbir alması gerekir. Büyük istihdam problemleri ortaya çıkacak, büyük işsizlik çıkacak" dedi.

 
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Marmara Grubu Vakfı tarafından düzenlenen "21. Avrasya Ekonomi Zirvesi"nin "Cumhurbaşkanları Oturumu"nda konuştu. Konuşmasında, işsizlik uyarısı yapan Gül şunları söyledi: 

"Teknoloji... Öyle bir ortam oluştu ki özellikle enformasyon teknolojisi IT dediğimiz şey her şeyi şeffaf yaptı. Hiç kimse artık kafasını kuma gömmüş olamaz. Herkes her şeyi takip edebilir hale geldi. Dolayısıyla dünyanın her köşesinden başka köşesini takip ediyorlar. Böyle olunca fakirler zenginliği, zenginler fakirliği görüyor, her gün acı çekenleri görüyor ve bunun neticesinde ortaya güzel şeyler, örnekler, güzellikleri örnek alan davranışlar çıkarken, bir taraftan da öfke, hınç, radikal akımlar da ortaya çıkıyor. İkinci bir şey, teknoloji ilk ortaya çıkıp da makinaların uygulanmaya başlaması, emek yoğundan makine yoğuna geçince zaten büyük işsizlikler o zaman oldu ama onlar kaçınılmazdı. Makinadan robota, robottan bilgisayarlara oradan şimdi yapay zekanın yönettiği fabrikalara geçilmeye başlanırsa o zaman ortaya iki şey çıkacak; biri işsizlik. Bu istihdam meselesi müthiş bir şey. Devletleri yönetenler, geleceği, problemleri görerek tedbir alması gerekir. Büyük istihdam problemleri ortaya çıkacak, büyük işsizlik çıkacak" 

"Trol merkezleri... "

Abdullah Gül, konuşmasının bir bölümünü trollere de ayırdı.  Gül, "Trol merkezlerinin kurulduğunu, binlerce insanın buralarda nasıl çalıştığını ve nasıl mesajlarla bütün dünyayı boğduğunu, seçimlere nasıl müdahale edildiğini, radikal akımların nasıl desteklenip, ülkelerin nasıl zayıflatıldığını yaşıyoruz. Pozitif gündemde mi negatif gündemde mi ülkeler ilerleyecek? dedi.

ABD ve Rusya arasında gerginlik devam ederken Trump'ın açıklamalarını Twitter üzerinden yapması tepkiye neden oldu. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül konuyla ilgili Twitter üzerinden en hassas meselelerin paylaşılması, tehditlerin yapılması, dünyanın ileri ülkelerinin bu hassasiyeti göstermeyecek bir duyarsızlıkta olmaları... Bunlar doğrusu akılalmaz gelişmeler, hiç olmaması gereken şeyler." dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Vatandaş İmamoğlu'nu yine şoka soktu! "Sizin vaadinizi Erdoğan 1996'da yaptı" Anketlerde Gökçek mesajı! 'Ben bitmedim' Ölüm döşeğinde gelen itirafla dünyası yıkıldı! 5 yıldır sürekli arıyor Gittiği ülke karışıyor