Ana Sayfa
13 Nisan 2018 ( 1055 izlenme )
Reklamlar

ABD UÇAKLARI RUS ÜSLERİNİN ....

ABD UÇAKLARI RUS ÜSLERİNİN ....

ABD, Suriye'de keşiflere başladı iddiası
Dünya çapında askeri uçuşları görüntüleyen Mil Radar'dan iddia: ABD'ye ait yedi keşif uçağı Rusya'nın Suriye'de Hmeymim ve Tartus üslerinin bulunduğu bölgeye yakın mesafede uçuş gerçekleştirdi.

ABD, Suriye'de keşiflere başladı iddiası
Suriye’ye karşı bir Batılı askeri müdahale gündemdeyken, ABD’ye ait yedi keşif uçağının Doğu Akdeniz’de Rusya’ya ait Hmeymim ve Tartus üslerinin bulunduğu Suriye kıyıları yakınında keşif görevi gerçekleştirdiği öne sürüldü.

Washington yönetiminin Suriye’ye füze saldırısı düzenleme tehditlerini sıklaştırdığı dönemde ABD Donanması’na ait uçakların, Doğu Akdeniz’de keşif görevlerini yerine getirdiği iddia edildi.
 

 
RUSYA VE ABD'DEN AÇIKLAMA GELMEDİ
 
Dünya çapında askeri uçuşları görüntüleyen Mil Radar’ın Twitter hesabından paylaştığı verilere göre, keşif görevinde yer alan uçakların altı P-8A Poseidon tipi anti-denizaltı casus uçakları ile bir EP-3 Aries II uçağı olduğu ileri sürüldü. Rusya ve ABD’den ise konu hakkında resmi açıklama yapılmadı.
 
Suriye’nin başkenti Şam’a bağlı Doğu Guta’nın Duma ilçesinde kimyasal saldırı düzenlendiğini iddia eden ABD, bu gerekçeyle Suriye’ye füze saldırısı düzenleme tehdidinde bulunuyor.


GAZETE VATAN

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırı soruşturmasında flaş gelişme şimdi ne yapıyor? KANDİLLİ AÇIKLADI Yıkıma başladı