Ana Sayfa
2018-04-15 07:52:16 ( 223 izlenme )
Reklamlar

ABD Şok Gerçeği Dünyaya Duyurdu: 200 Rus’u öldürdük

ABD Şok Gerçeği Dünyaya Duyurdu: 200 Rus’u öldürdük


ABD’den bomba açıklama

ABD Dışişleri Bakanlığı görevine atanan ancak Senato’dan yeni görevi için onay bekleyen CIA Başkanı Mike Pompeo, senatörlere yaptığı açıklamada Suriye’de Şubat ayında Suriye devletine yönelik hava saldırılarında “yaklaşık 200 Rus yaşamını yitirdi” dedi.

Euronews’te yer alan habere göre; ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri, Deyr-ez Zor bölgesinde çoğunlukla Kürt ve Arapların oluşturduğu Suriye Demokratik Güçlerine yönelik saldırılara karşılık vermek için Suriye rejimi birliklerini bombalamıştı.

Hem ABD öncülüğündeki koalisyon hem de Rusya’nın desteklediği Esad birlikleri Suriye’de terör örgütü IŞİD’e karşı savaşıyor. Ancak Suriye Demokratik Güçlerine yönelik saldırı, her iki taraf arasında tansiyonu zaman zaman artırdı.

“YÜZLERCE RUS BU SALDIRILARDA ÖLDÜ”


 
Koalisyon güçlerinin Suriye’de düzenlediği hava saldırılarında ölen Ruslar konusunda ABD’li yetkililer bugüne kadar resmi bir açıklamada bulunmadı.

Ancak Newsweek dergisinin aktardığına göre Senato’da ifade veren CIA Başkanı Mike Pompeo, “Suriye’de daha bir kaç hafta önce, Ruslar kendi eş seviyesindeki güçlerle karşı karşıya geldi ve yüzlerce Rus bu saldırılarda öldü.” dedi.

Euronews’teki haberi dikkat çekici şu ifadeler de yer aldı:

“Öte yandan Rusya, ABD, İngiltere ve Fransa’nın kimyasal silah saldırısından sorumlu tuttuğu Suriye rejimine yönelik düzenlediği saldırıda ülkedeki Rus üslerinin hedef alınmadığını açıkladı. Batılı ülkelerin, saldırıdan kısa süre önce Rusya’yı saldırı konusunda bilgilendirdiği belirtildi.”


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

YSK'dan Deniz Baykal kararı BÜYÜK GÜN GELDİ .İRAN ÇATLAĞI Suriye 'de harita değişti. Birleşme kararı aldılar 2002 yılında yapılan NATO tatbikatına bir ülke çağrılmadı. Senaryo ise korkunçtu. Çok önemli bir yazı