Ana Sayfa
2018-04-12 10:04:58 ( 303 izlenme )
Reklamlar

ABD medyasından bomba iddia!

ABD medyasından bomba iddia!

ABD yönetiminin, Suriye'den temin ettiği kan ve idrar örnekleri üzerinden Doğu Guta'da kimyasal silah kullanıldığından emin olduğu ve saldırının arkasında Suriye rejiminin bulunduğu kanaatine vardığı bildirildi.AA
Amerikan MSNBC kanalında yer alan habere göre adının açıklanmasını  istemeyen üst düzey iki yetkili, Suriye konusunda açıklamalar yaptı.
 
Haberde ABD yönetiminin, Doğu Guta bölgesindeki kimyasal saldırının  kurbanlarından elde ettiği kan ve idrar örnekleri üzerinden söz konusu kimyasal  saldırıda sinir gazı ve klorin kullanıldığı konusunda kesin bir yargıya  ulaştıkları bildirildi. Aynı yetkililer,  sinir gazı ile klorinin, daha önce  kimyasal silah saldırıları yapan Suriye rejiminin kullandığı kimyasallarla  uyuştuğunu kaydetti.
 
Ayrıca yetkililer, ABD'nin elindeki veriler ile bölgeden ve diğer  ülkelerden elde ettiği istihbarat bilgileri ışığında Duma'daki kimyasal  saldırıdan Beşşar Esed rejiminin sorumlu olduğu kanaatine vardığını ifade etti.
 
ABD Başkanı Donald Trump da daha önceki açıklamalarında kimyasal silah  saldırısından Esed rejiminin sorumlu olduğu kanaatine sahip olduğunu dile  getirmiş, Rusya da dahil sorumlu olan herkesin bir bedel ödeyeceğini belirtmişti.
 
Dün de Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Doğu Guta'daki saldırıların  ardında Esed rejimi ile ona destek veren Rusya'nın olduğunu düşündüklerini dile  getirmişti.
 
Doğu Guta'da muhaliflerin kontrolündeki son nokta olan Duma ilçesinde  sivil yerleşimlere 7 Nisan'da düzenlenen kimyasal silah saldırısında 78 kişinin  öldüğü bildirilmişti.


Gazete Vatan com 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan: Benden randevu istediler, vermedim! AK Parti'de hayal kırıklığı! Mehmet Barlas'dan şok yazı : BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ'DEN RUSYA'YA TEPKİ