Ana Sayfa
2019-02-19 02:59:54 ( 115 izlenme )
Reklamlar

ABD kuklalarına büyük şok! Maduro dediğini yaptı

ABD kuklalarına büyük şok! Maduro dediğini yaptı
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, darbeci muhalefet lideri Juan Guaido ile görüşmek isteyen 4 Avrupa Parlamentosu üyesini ülkeye almadı.
 ABD kuklalarına büyük şok! Maduro dediğini yaptı
Venezuela’da Nicolas Maduro hükümeti, kendisini geçici devlet başkanı ilan eden Juan Guaido ile görüşmek isteyen 4 Avrupa Parlamentosu üyesini sınır dışı etti.

Avrupa Parlamentosundaki muhafazakar Avrupa Halk Partisi (EPP) üyesi, Esteban Gonzalez Pons, Jose Ignacio Salafranca, Gabriel Mato Adrover ve Esther de Lange Uluslararası Havalimanı Maiquetia’ya indikten hemen sonra başka bir uçakla ülkelerine geri gönderildi.

Tajani, Maduro için 'diktatör' yorumu yaptı
İspanya ve Fransa, milletvekillerinin Venezuela’dan sınırdışı edilmeleri nedeniyle Nicolas Maduro rejimini kınadı. Avrupa Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani, bu durumun Maduro’nun bir diktatör olduğunun kanıtı olduğunu ileri sürdü. Hükumet makamları ise yasa koyucuların ziyarete izin vermediğini, çünkü Avrupa Birliği önderliğindeki temas grubu tarafından planlanan geziden bir hafta önce kendilerine izin verilmeyeceğinin aktarıldığını açıkladı.

Maduro talimat vermişti
Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza, birkaç gün önce Avrupalı milletvekillerinin ülkeyi ziyaret etmelerine izin verilmeyeceğini belirterek provokasyondan kaçınmaları tavsiyesinde bulunmuştu. Arreaza, aşırılık yanlısı olarak suçladığı milletvekillerinin, Venezuela’nın istikrarına engel olabileceğini ifade etmişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fehmi Koru CHP'nin neden kaybettiğini açıkladı Her Gün 1 Bardak Limonlu Su İçmenin Vücudumuza Getirdiği Muhteşem 13 Olay RUSYA ZOR DURUMDA Teröristler ne yapacağını şaşırdı: Size petrolden pay veririz