Ana Sayfa
2018-10-11 02:42:00 ( 506 izlenme )
Reklamlar

ABD'den Son Brunson mesajı: Türkiye için en iyisi...ABD'den Son Brunson mesajı: Türkiye için en iyisi...

 
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'dan açıklama :

 
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Türkiye'de ev hapsinde bulunan ABD'li papaz Andrew Brunson'ın yarın yapılacak duruşmasında serbest bırakılmasının Türkiye'nin atacağı doğru bir adım olacağını  açıkladı:

"Yapılması gereken doğru şey bu. Türkiye'nin yapması gereken insani bir şey… Çok yakında (Brunson) ve eşinin Amerika'ya geri dönebileceğinden çok umutluyum" dedi.

AVUKATTAN AÇIKLAMA

‘Adli kontrol şartının kalkmasını isteyeceğiz’
Hakkında 35 yıla kadar hapis istenen ABD’li rahip Andrew Craig Brunson’ın ev hapsi kararının kaldırılabileceği belirtilirken, dosyaya son olarak ‘Kama’ ve ‘Kılıç’ kod adlı, ‘gizli tanıkların’ ifadeleri girdi. ‘Kama’ ile ‘Kılıç’ın İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca 21 Haziran’da alınan ifadesinde, Brunson’ın dini faaliyetler adı altında, eski kilise çalışanları üzerinden Didim’de çalışmalar yürüttüğü iddia edildi.

‘Tahliye edilmesi gerekiyordu’
BirGün’e konuşan ABD’li rahip Brunson’ın avukatı İsmail Cem Halavurt, “Adli kontrolün kalkmasını bekliyoruz” dedi. Av. Cem Halavurt, şunları söyledi: “Cuma günü duruşma var, duruşma sonrasında bakacağız. Gizli tanık gelişmesi dışında şu an yeni gelişme yok. Hukuki olarak çoktan tahliye edilmesi gerekirdi. Bu noktada ısrarla adli kontrolün kalkmasını ve bir an önce özgürlüğüne kavuşmasını talep edeceğiz. Bizim cephemizden gelişmeler bunlar.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mustafa Sarıgül CHP'deki 'liderlik yarışı'nda safını seçti Kadir Topbaş'tan istifa açıklaması: İlk defa söylüyorum Fuat Oktay'dan tarihi açıklama: Milli uçak 2026'da göklerde Trabzon’da cami imamı çözümü İişte böyle buldu cemaat ikiye katlandı…