Ana Sayfa
2018-04-16 05:43:16 ( 163 izlenme )
Reklamlar

ABD'den kritik Rusya kararı

ABD'den kritik Rusya kararı

ABD'nin Birleşmiş Milletler(BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley, Rusya'ya 'Suriye'ye verdiği destek' sebebiyle yeni yaptırımlar uygulanacağını açıkladı

ABD’nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley, bugün basına yaptığı açıklamada, ABD’nin Suriye’ye düzenlediği operasyon hakkında detaylı bilgiler paylaştı.

PAZARTESİ GÜNÜ AÇIKLANACAK

Haley açıklamasında, Rusya'ya yeni yaptırımlar uygulanacağı gerekçesinin ise Suriye'ye destek verilmesi olarak nitelendirdi. Rusya'ya yapılacak olan yeni yaptırımlar Pazartesi günü açıklanacak.

İHA'nın aktardığına göre; Donald Trump’ın operasyon sonrası "Görev başarı ile tamamlandı” sözleri hakkında Haley, bu terimin hem siyasi hem de askeri olarak karşılığı olduğunu belirtti. Trump’ın askeri anlamdaki karşılığı kullandığını söyleyen Haley, bu terimin askeri literatürde “belirli olan bir görevi” tamamlamak olduğunu ifade etti.


Haber 7


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Adnan Oktar gözaltına alınmadan önce hangi gazeteciyi arada? ŞOK OLACAKSINIZ ! ABD ve Rusya savaşmamak için anlaştı İstanbul'dan Ankara'ya yürüyüş başlattı. HASTALARI ÇIPLAK ÇEKİP ...