Ana Sayfa
2018-09-25 09:33:38 ( 558 izlenme )
Reklamlar

ABD’den flaş karar! Trump BM Genel Kurulu’nda açıkladı. Resmen savaş dedi

ABD’den flaş karar! Trump BM Genel Kurulu’nda açıkladı. Resmen savaş dediABD’den flaş karar! Trump BM Genel Kurulu’nda açıkladı. BM Genel Kurulu’nda konuşan Amerika BirleşikvDevletleri Başkanı Trump, ABD’nin BM İnsan Hakları Konseyinden çekildiğini açıkladı. Yani anlayacağınız artık yardım çağrılarında veya sakin kalma konusunda oluşacak kurallarda ABD yer alamayacak. (Zaten uyduğu yoktu ama artık savaşı daha da açığa aldılar)

ABD Başkanı Donald Trump Birleşmiş Milletler 73. Genel Kurulu’ndaki konuşmasına geç kaldı. Trump’ın konuşma sırasını kaçırması büyük tepkiye sebep oldu. Salondakiler Trump’ı alkışlamayarak ‘sessizce’ protesto etti. Trump konuşmasında, ABD’nin BM İnsan Hakları Konseyi’nden çekildiğini açıkladı.

TRUMP’A BÜYÜK TEPKİ; Trump konuşmak için kürsüye geldiğinde ilk şoku yaşadı. Salondaki 140 lider ve temsilciden bir kaçı hariç kimse Trump’ı alkışlamadı. Trump konuşmasında “ABD, tarihindeki en büyük gelişimi kaydetti” dediğinde ise ikinci şoku yaşadı. Bu sırada Genel Kurul sıralarındaki liderlerden tepki sesleri ve kahkahalar yükselince Trump gülerek “Bu tepkinizi beklemiyordum” dedi.Trump’ın konuşmasından öne çıkanlar; Geçtiğimiz 20 yıl içerisinde 13 trilyonluk ticaret açığına maruz kaldık. Artık mağdur durumuna düşmeye izin vermeyeceğiz. Artık zenginliğimizin yağmalanmasına izin vermeyeceğiz. ABD, Çin ürünlerine 200 milyar dolar kadar ek vergi yüklemiştir. Kıymetli meslektaşım Başkan Şi’ye saygım çok büyük fakat ticaret başkadır. İdarem altında ABD her zaman kendi çıkarlarını öne koyacak. Geçtiğimiz yıl bu kürsüde konuşmamda, BM İnsan Hakları dairesinin bu kurumu utandırdığını söylemiştim. BM temsilcimiz Nikki Haley’nin çok kapsamlı bir reform uyarısı vardı. Bu bağlamda hiçbir adım atılmadı. ABD bu nedenle insan hakları konseyinden çekiliyor. ABD, Uluslarararsı Ceza Mahkemesi’ne desteğini çekmektedir. ARtık, UCM’nin meşruyiteti kaybolmuştur. ABD, Amerikalılar tarafından yönetilir. Biz küreselleşme doktrinini reddediyoruz. Tüm dünyadaki ülkeler kendi ülkelerini korumalıdır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cünüpseniz Bu 6 Şeyi Asla Yapmayın, Büyük Haram Yılmaz Erdoğan’dan başkanlık itirafı. Şaştık kaldık. RAHMET MELEKLERİN GİRMEDİĞİ 23 EV Kor-kunç Bebek Üretim Fabrikası