Ana Sayfa
26 Mayıs 2019 ( 237 izlenme )
Reklamlar

7 gün boyunca aç karnına sarımsak ve bal yediğinizde…

7 gün boyunca aç karnına sarımsak ve bal yediğinizde…

Sarımsakla balı karıştırıp her sabah yerseniz…

Pek çok hastalığın iyileşmesinde oldukça etkili olan bu karışım sarımsak ve bal ile oluşturulmaktadır.


İşte Detayları Sizlere Aktaracağız,Mutlaka İşte Detaylar..

Vücudunuzu bütünüyle koruyacak, her daim iyi hissetmenizi sağlayacak ancak aynı zamanda damağınıza da hitap edecek ve kilo aldırmayacak şifalı bir yiyecek arıyorsanız çare bal…


Cildinizi temizler


Bal mükemmel bir antioksidandır. Düzenli olarak tükettiğinizde vücudunuzdaki toksinlerin temizlenmesini sağlar. Ayrıca antibakteriyel özelliğiyle cildi

güzelleştirir.


Fazla kiloların verilmesine yardımcı olur


Kilonuza dikkat eden biriyseniz şekerden ve şekerli gıdalardan uzak durmanız gerekiyor. Fakat bal bunlara dahil değil. Bal metabolizmanızı geliştirir ve kilo vermenize yardımcı olur.


Kolesterolünüzü düşürür


Balda hiç kolesterol bulunmaz. Tam tersine bal kolesterolü düşürmeye yardımcı olur. Günlük bal tüketiminin vücuttaki antioksidan oranında pozitif bir etkisi vardır.


Kalbinizi güçlendirir


Balda bulunan antioksidanlar damarların daralmasını önler. Damarların daralması kalp krizine, hafıza gerilemesine ve baş ağrısına neden olabilir. Her gün bir bardak suya birkaç kaşık bal ekleyip yerseniz bütün bunları önleyebilirsiniz.


Hafızanız güçlenir


Araştırmaya göre düzenli olarak bal tüketmek stresle savaşmaya yardımcı olur, hücresel antioksidan savunma sistemini yeniler ve böylece hafızayı güçlendirir. Ayrıca balda bulunan kalsiyum beyin tarafından kolayca alındığı için beynin çalışmasını da pozitif yönde etkiler.


Daha rahat bir uyku çekersiniz


Balda bulunan şeker kanda bulunan insülin seviyesini arttırır, bu da seratonin salgılanmasını sağlar. Seratonin ise melatonine dönüşür. Melatonin hormonu uyku kalitesini yükseltir.


Daha sağlıklı bir mideniz olur


Güçlü bir antiseptik olan balın her sabah aç karnına bir kaşık yenmesi tavsiye ediliyor. Günde bir kaşık bal sindirim yollarıyla alakalı pek çok hastalığı önlemeyebilir. Ayrıca midenizden geçerken mikropları öldürür, mukoz zarındaki küçük yaraları iyileştirir.


Soğuk algınlığından yüksek tansiyona, iltihap, astım, yorgunluk ve halsizliğe, infertilite ve hatta kansere kadar birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.


Sarımsağın da antiseptik özelliği ve iyileştirici etkisi vardır. Balın gücü de eklenince etkisi 10 kata kadar artıyor. Ballı sarımsak bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için yeterli.


3-4 diş sarımsak ile 1 bardak balı küçük bir kavanoza koyun. Kavanozun kapağını kapatıp birkaç gün beklettikten sonra aç karnına günde bir kaşık yiyin. Hiç olmadığınız kadar sağlıklı ve enerjik hissedeceksiniz.

7 gün boyunca aç karnına sarımsak ve bal yediğinizde, boğaz ağrısı, soğuk algınlığı ve grip için en etkili ilaç olacaktır…

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

bir tornavidayla nasıl karardı? Rekor geçiş Son dakika ! Bülent arınç Ali Babacan'ı bakın nasıl uyardı ! ASELSAN yeni genç beyinler arıyor!