Reklamlar

30 Bin TL Geliri, 40 Dairesi Var! Bakın Ne İş Yapıyor...

30 Bin TL Geliri, 40 Dairesi Var! Bakın Ne İş Yapıyor...

İzmir'de yaşayan 75 yaşındaki Zinnur Çelik, ekmek israfına dikkati çekmek için unlu mamul üreten iş yerlerinden topladığı ekmek ve benzeri ürünleri kurutup öğüterek yem haline getiriyor.                                                                 
Yemlerin bir bölümüyle sokak hayvanlarını besleyen bir bölümünü de satan Çelik, elde ettiği gelirle de yoksul ailelere yardımda bulunuyor.

İzmir'de ekmek israfını önlemek için yola çıkan 75 yaşındaki Zinnur Çelik, iş yerlerinden topladığı atık unlu mamulleri yeme dönüştürerek hem sokak hayvanlarını besliyor hem de satıp ihtiyaç sahiplerine yardım ediyor.
MÜTEAHHİTLİĞİ BIRAKIP EMEKLİ OLDU

Bayraklı ilçesindeki Osmangazi semtinde oturan ve çocukların "Zinnur Dede" diye hitap ettiği Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bayburt'tan 55 yıl önce göç ederek İzmir'e yerleştiğini, yaşının ilerlemesi nedeniyle müteahhitliği bırakıp emekli hayatı yaşamaya başladığını söyledi.

Hayvanları çok sevdiğini, sokak hayvanlarıyla yakından ilgilendiğini anlatan Zinnur Dede, israftan hoşlanmayan bir yapıda olduğunu, özellikle ekmek israfının içini acıttığını dile getirdi.
Reklamlar
2018-09-06 01:12:14
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
BU YAZIYI OKUDUKTAN SONRA HAYATINIZ DEĞİŞECEK