Ana Sayfa
2018-10-04 07:46:48 ( 603 izlenme )
Reklamlar

1 ay ömür biçen provokatörler üzülecek

1 ay ömür biçen provokatörler üzülecek

Yumurta Üreticileri Toptancıları ve İş Adamları Derneği (İSTYUMDER) Yönetim Kurulu Başkanı Necati Yıldırım, "Şu an ambalaj stoklarımız 1 ay yetecek düzeyde. Bizim bahsetmekte olduğumuz konu ambalaj stoklarımızın 1 ay yetecek düzeyde olduğudur. Yumartanın değil" dedi.


İSTYUMDER Başkanı Necati Yıldırım, son günlerde gündeme gelen yumurta haberleri üzerine yeni bir açıklamada bulunarak, "Yumurta üretiminde tavuğun doğası itibari ile günlük üretim yapılmaktadır. Yumurta 28 günlük raf ömrü olmakla beraber günlük satılan bir ürün. Üreticilerin ve paketleyicilerin elinde ambalaj malzemesi stoğu bulunmaktadır. Bu miktarda genelde 1 aylık yetecek düzeydedir. Ambalaj stoklarımız 1 ay yetecek düzeydedir. Bizim bahsetmekte olduğumuz konu ambalaj stoklarımızın 1 ay yetecek düzeyde olduğudur. Yumartanın değil" diye konuştu.

Zam iddiaları gerçeği yansıtmıyor

Yumurta Üreticileri Merkez Birliği Halkla İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Derya Pala da, yumurta fiyatlarına zam geleceği iddialarının gerçeği yansıtmayacağını söyledi.
Haber 7


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BÜYÜK ŞOK! HAREKETE GEÇİLDİ İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan 15 Temmuz'u yazdı Beyninizi tüketmekle kalmayıp çağın en kötü hastalıklarına yol açıyor... 12 yıl sonra komadan çıktı ve söyledikleri şok etti!